Łukasz Rdzanek - ZnanyLekarz.pl

Na czym polega mezoterapia osoczem bogatopłytkowym?

Jak działa osocze bogatopłytkowe i dlaczego warto się na nie zdecydować? Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, jeszcze niedawno dostępna tylko dla gwiazd, dziś wzbudza zainteresowanie wielu kobiet coraz chętniej odwiedzających gabinety medycyny estetycznej. Nie każdą z Pań wie jednak, jak się przygotować do zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, jak taki zabieg wygląda i jak długo działa osocze bogatopłytkowe, dlatego w dzisiejszym wpisie rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Jak działa osocze bogatopłytkowe i jak wygląda zabieg u doktora Rdzanka?


Stosowane w medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe cieszy się pozytywnymi opiniami nie tylko wśród lekarzy medycyny estetycznej, ale także pacjentek. Wszystko ze względu na to, że zabieg z wykorzystaniem komórek pochodzących z krwi pacjenta jest nie tylko skuteczny, ale także bezpieczny. Jak działa osocze bogatopłytkowe i jak przebiega zabieg określany żartobliwie mianem “wampirzego liftingu”? Pierwszym etapem jest konsultacja, w trakcie której lekarz, po wywiadzie z pacjentem, kwalifikuje do zabiegu, który rozpoczyna się pobraniem ok. 30 ml krwi pacjenta, która następnie jest odwirowywana w specjalnej wirówce laboratoryjnej. W trakcie tego procesu oddzielane jest cenne osocze bogatopłytkowe, bogate w czynniki wzrostu pobudzające skórę do produkcji elastyny i kolagenu. Następnie osocze jest podawane podnaskórkowo za pomocą płytkich wstrzyknięć dokonywanych w niewielkich odległościach. Mezoterapia osoczem, ze względu na niewielkie ryzyko powikłań (z racji wykorzystania własnej krwi pacjenta), nie wymaga specjalnego przygotowania.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?


Jeśli na Twojej skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki, zauważasz utratę sprężystości i jędrności, to znak, że warto zdecydować się na zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, który sprawia, że:

  • pobudzona do odnowy i produkcji kolagenu skóra staje się gładsza, bardziej promienna,
  • twarz zyskuje elastyczność i jędrność, a także młodzieńczy wygląd,
  • zmarszczki zostają spłycone,
  • poprawia się koloryt cery, a pory zmniejszają się,
  • blizny, także potrądzikowe, są mniej widoczne.

Warto pamiętać, że zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym jest bardzo uniwersalny, może być stosowany nie tylko twarz, ale także na:

  • szyję i dekolt,
  • owłosioną skórę głowy (również u mężczyzn),
  • dłonie,
  • blizny i rozstępy.

Efekty zabiegu z wykorzystaniem mezoterapii osoczem


Jak długo działa osocze bogatopłytkowe? Efekty zabiegu, które utrzymują się około roku, można zauważyć już po miesiącu. Jeśli chcesz zapomnieć o wiotkiej, delikatnej, zmęczonej i pozbawionej blasku skórze, to osocze bogatopłytkowe cieszące się pozytywnymi opiniami wielu pacjentek, jest właśnie dla Ciebie. Najlepsze efekty przyniesie seria 3 – 5 zabiegów, ale nawet pojedynczy zabieg sprawi, że skóra odzyska blask i świeży wygląd, a każda kobieta zaglądająca w lustro będzie zadowolona ze swojego wyglądu. Zapraszamy do kontaktu wszystkie Panie, którym zależy na naturalnej poprawie wyglądu i które chciałyby zapisać się na zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym w Warszawie u doktora Łukasza Rdzanka, mającego ponad 10-letnie doświadczenie w medycynie estetycznej.