Łukasz Rdzanek - ZnanyLekarz.pl

Kompleksowy zabieg odmładzający, dający spektakularny efekt cofnięcia się w czasie o 10-15 lat i jednocześnie bardzo bezpieczny? Tak, to lipotransfer, przełomowy zabieg z pogranicza medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.

Lipotransfer – co to jest?

Lipotransfer, inaczej lipofilling, to w największym uproszczeniu przeszczep własnego tłuszczu z okolic, w których występuje w nadmiarze (okolice bioder) w okolice, w których wraz z upływem czasu skóra traci jędrność (twarz, szyja, dekolt, dłonie). Wraz z upływem lat, zanika ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, w efekcie czego nie tylko powstają powierzchowne zmarszczki, ale też twarz traci swoją jędrność i objętość. Lipotransfer pozwala uzupełnić utraconą objętość, przywracając rysy twarzy sprzed kilkunastu lat.

Lipotransfer – przebieg zabiegu

Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie tkanki tłuszczowej, zazwyczaj z okolicy nadkolcowej (nieco powyżej bioder) lub z dolnej części brzucha. Jednorazowo pobiera się około 20-30 ml tłuszczu. Pobranie tkanki tłuszczowej wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, co zapewnia pełen komfort pacjentowi.

Następnym etapem jest oczyszczenie pobranego materiału i oddzielenie komórek tłuszczowych od innych struktur tkankowych. Komórki tłuszczowe przy wykorzystaniu specjalnego, jednorazowego zestawu na tym etapie są rozdzielane na poszczególne frakcje – najbardziej pożądaną frakcją jest frakcja micro fat, czyli pozyskany z własnej tkanki wypełniacz stosowany do uzupełnienia objętości twarzy. Jeżeli uda się pobrać wystarczającą ilość materiału, można wykorzystać również frakcję nano fat, która zawiera niespotykane ilości komórek macierzystych i wykorzystuje się ją do przeprowadzenia mezoterapii – odżywienia skóry twarzy, szyi, dekoltu.

Po uzyskaniu preparatu, dr Łukasz Rdzanek wypełnia wszystkie okolice twarzy wymagające uzupełnienia objętości, a także, jeśli to tylko możliwe, wykonuje mezoterapię.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg lipotransferu?

Dla osób, które zauważają oznaki starzenia twarzy i chciałyby przywrócić objętość tkanek sprzed 10-15 lat, a także dla osób, które chciałyby wypełnić kilka okolic (wychodzi ekonomicznie). Zabieg bardzo dobrze się sprawdzi w przypadku osób z przeciwwskazaniami do klasycznych wypełniaczy (preparat jest obojętny dla organizmu, ponieważ w całości stanowi własne tkanki pacjenta) oraz gdy zabiegi z klasycznymi wypełniaczami nie dały wystarczających rezultatów. Ponadto, własny tłuszcz jest bezsprzecznie najlepszym preparatem stosowanym w okolicy pod oczami.

Przeciwwskazaniem do zabiegu może być skrajnie szczupła sylwetka (osoby szczupłe, w normie wagowej powinny mieć wystarczającą ilość tłuszczu, aby wykonać pobranie).

Czy lipotransfer wiąże się z rekonwalescencją?

Bezpośrednio po zabiegu, w miejscu pobrania może pojawić się siniak. Należy pamiętać, że wszczepione komórki tłuszczowe muszą się przyjąć – bardzo ważne jest, aby po zabiegu nie palić papierosów, ponieważ nikotyna utrudnia tworzenie naczyń krwionośnych w tkance i negatywnie wpływa na przyjęcie się przeszczepu. Natomiast warto się poświęcić – efekt lipotransferu utrzymuje się latami.

Lipotransfer – jak jest cena zabiegu?

Cena lipotransferu wynosi 5000 zł i obejmuje wszystkie etapy zabiegu: kwalifikację do zabiegu, pobranie tkanki tłuszczowej, przygotowanie materiału, wypełnienie wszystkich okolic twarzy (w szczególności okolice policzkowe, pod oczami) oraz mezoterapię frakcją nano fat (twarz, szyja, dekolt), a także wizytę kontrolną po zabiegu.

GRATIS wypełnienie ust oraz regeneracja dłoni podczas zabiegu.