Łukasz Rdzanek - ZnanyLekarz.pl

Lifting twarzy bez skalpela, a nawet bez naruszenia ciągłości skóry? Przebudowa tkanek, powstanie nowych włókien kolagenowych i zmniejszenie wiotkości skóry to efekty, które można uzyskać na skutek zabiegu z wykorzystaniem HIFU.

HIFU – co to jest?

HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) to zabieg wykorzystujący wysokoenergetyczne fale ultradźwiękowe. W zależności od potrzeb pacjenta, działanie fal można ustawić na różnej głębokości tkanek (między 1,5 mm a 9 mm). Wibracje fal ultradźwiękowych selektywnie podgrzewają tkanki na odpowiedniej głębokości, pobudzając je do regeneracji oraz tworzenia nowych włókien kolagenowych. Efektem zabiegu jest trwała i głęboka przebudowa tkanek, dlatego zwykle wykonuje się tylko jeden zabieg.

HIFU – dla kogo jest przeznaczony?

HIFU to zabieg o silnym efekcie, dlatego przeznaczony jest dla osób z wyraźnymi oznakami starzenia skóry. Wskazaniem do zabiegu jest luźna skóra twarzy lub ciała: najczęściej są to tzw.”chomiki”, podwójny podbródek, opadające powieki, nadmiar skóry na brzuchu po odchudzaniu lub po ciąży, zwiotczała skóra ramion, łydek, ud.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest okres ciąży i karmienia, aktywna choroba nowotworowa lub trwający stan zapalny organizmu. Zabieg poprzedzony jest kwalifikacją, podczas której omawiany jest m.in. stan zdrowotny pacjenta oraz wskazania do zabiegu.

HIFU – jak wygląda zabieg?

Skórę w okolicy zabiegowej smaruje się specjalnym żelem, aby ułatwić przechodzenie fal ultradźwiękowych przez skórę. Dr Łukasz Rdzanek dokonuje wyboru właściwej głowicy aparatu i wybiera parametry odpowiadające potrzebom pacjenta (natężenie fal, głębokość penetracji tkanek). Po włączeniu urządzenia do skóry pacjenta przykłada się głowicę, która emituje fale ultradźwiękowe wgłąb tkanek. Zabieg trwa, w zależności od obszaru, od 20 minut do 2 godzin. Podczas zabiegu pacjent odczuwa ciepło, delikatne pieczenie, mrowienie. Po zabiegu widoczny jest pierwszy efekt zabiegu. Na pełny efekt trzeba poczekać około 1-2 miesięcy, ponieważ zabieg jest jedynie impulsem do głębokiej przebudowy tkanek.

HIFU – cena zabiegu

Cena zabiegu uzależniona jest od okolicy zabiegowej:

twarz: 3800 zł

szyja: 1200 zł

twarz + szyja: 4500 zł

policzki z linią żuchwy i podbródkiem: 3200 zł

uniesienie brwi: 700 zł

dekolt: 2000 zł

brzuch: 2500-3500 zł

ramiona: 2000-2500 zł

wewnętrzna powierzchnia ud: 2500-3000 zł.