Łukasz Rdzanek - ZnanyLekarz.pl

Fibryna bogatopłytkowa to najnowsza, przełomowa metoda na ujędrnienie skóry i spłycenie zmarszczek. Jest to naturalny preparat o ogromnych zdolnościach regeneracyjnych, jeszcze większych niż osocze bogatopłytkowe. Włókna fibryny bezpośrednio po podaniu tworzą pod skórą sieć, dając efekt uwypuklenia tkanek znajdujących się nad nią. Dzięki temu praktycznie od razu zauważalny jest efekt poprawy jędrności skóry i spłycenia zmarszczek. Podobnie działa mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Unikalne i przełomowe jest tu działanie długofalowe, polegające na stymulowaniu komórek, związane z trombocytami uwięzionymi pomiędzy włóknami fibryny. Trombocyty (płytki krwi) systematycznie wydzielają zgromadzone w nich czynniki wzrostu, co skutkuje poprawą ukrwienia i odżywienia tkanek. Aktywowanie fibroblastów powoduje syntezę kolagenu, który nadaje skórze sprężystość i jędrność.

Technika zabiegu polegająca na wielokrotnych, płytkich wstrzyknięciach dodatkowo stymuluje skórę do regeneracji. W efekcie skóra odzyskuje jędrność oraz młodzieńczy, promienny wygląd. Naturalne pochodzenie preparatu ma istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku osób ze skłonnością do alergii ze względu na niskie ryzyko wystąpienia uczulenia.

Wskazania


– wiotka skóra z zanikającą tkanką podskórną (twarz, szyja, dekolt, dłonie),
– twarz ze zmianami zanikowymi okolicy doliny łez/ bruzd nosowo-wargowych,
– rozstępy/ cellulit,
– blizny,
– łysienie. 

Zastosowanie


Odżywienie, ujędrnienie i intensywne nawilżenie skóry większości okolic twarzy i ciała, przyspieszenie procesów gojenia skóry, leczenie blizn i rozstępów, zapobieganie łysieniu.

Przygotowanie do zabiegu


Ok. 40-60 minut przed zabiegiem okolicę podania preparatu smaruje się kremem znieczulającym, dzięki czemu zabieg jest mało bolesny.

Przebieg zabiegu


Zabieg rozpoczyna się pobraniem krwi od pacjenta, która następnie jest poddawana procesowi odwirowania w wirówce laboratoryjnej. Wirowanie ma na celu oddzielenie osocza zawierającego płytki krwi od erytrocytów i leukocytów. W ten sposób pozyskiwany jest preparat – fibryna bogatopłytkowa, znajdująca się w płytkach krwi. Preparat jest następnie podawany podnaskórkowo poprzez wielokrotne, płytkie wstrzyknięcia w niewielkich odległościach od siebie. Proces pozyskiwania osocza bogatopłytkowego odbywa się z wykorzystaniem jednorazowego, jałowego sprzętu (probówki, strzykawki, igły), a podawanie za pomocą strzykawki z mikro igłą, dzięki czemu ukłucia są prawie niewyczuwalne.

Spodziewany efekt


Bezpośrednim (natychmiastowym) efektem zabiegu jest poprawa jędrności skóry i spłycenie zmarszczek. Zauważalny efekt długofalowy to poprawa ukrwienia i odżywienia tkanek oraz synteza kolagenu, który nadaje skórze sprężystość i jędrność. Efekt zabiegu utrzymuje się do 2 lat.

Cena zabiegu


900 zł

Zabiegi w tej kategorii

rewitalizacja okolic oczu fibryną bogatopłytkową

spłycanie "kurzych łapek" fibryną bogatopłytkową

wypełnianie doliny łez fibryną bogatopłytkową

wypełniane bruzd nosowo-wargowych fibryną bogatopłytkową

leczenie łysienia fibryną bogatopłytkową

rewitalizacja kilku obszarów twarzy fibryną bogatopłytkową

720 - pierwsza porcja fibryny, 640 - każda kolejna 900 zł - pierwsza porcja fibryny, 800 zł - każda kolejna

+48 696039559

Umów wizytę

fibryna bogatopłytkowa + osocze bogatopłytkowe

1120 zł 1300 zł

+48 696039559

Umów wizytę