Łukasz Rdzanek - ZnanyLekarz.pl

Pierwsze oznaki starzenia u kobiet pojawiają się najczęściej na twarzy. Można im jednak zapobiec poprzez zabieg botoksu w gabinecie medycyny estetycznej doktora Łukasza Rdzanka w Warszawie. To nic innego, jak spłycanie i redukcja zmarszczek przeprowadzane pod okiem doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Każda kobieta, której zależy na profesjonalnym wizerunku w życiu prywatnym i zawodowym, może odmienić swój wygląd właśnie pod czujnym okiem doktora Rdzanka, mającego ponad 10-letnie doświadczenie w wykonywaniu zabiegów medycyny estetycznej na twarz i ciało.

Botoks w Warszawie i nie tylko – co to jest?


Botoks (ang. botox), inaczej określany jako toksyna botulinowa lub botulina, to substancja, która działa poprzez blokowanie ruchów mięśni, dlatego stosuje się ją w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych. Czym są zmarszczki mimiczne? To zmarszczki, które powstają wskutek naturalnych ruchów mięśni twarzy: zwłaszcza marszczenia czoła czy uśmiechania się.

Zabiegi z botoksem znajdują zastosowanie przede wszystkim do wygładzenia okolic górnej części twarzy – czoła, „lwich zmarszczek” pomiędzy brwiami, “kurzych łapek”, czyli zmarszczek wokół oczu. Jednakże botulina doskonale sobie radzi z wieloma innymi problemami. Poniżej pełna lista wskazań, w których doktor Łukasz Rdzanek z powodzeniem stosuje botoks:

 • redukcja zmarszczek mimicznych twarzy: poziome zmarszczki czoła, tzw. kurze łapki wokół oczu i lwie zmarszczki pomiędzy brwiami,
 • podniesienie opadających powiek,
 • uniesienie brwi,
 • redukcja “uśmiechu dziąsłowego”,
 • uniesienie kącików ust, aby nadać twarzy pogodniejszy wyraz,
 • redukcja “zmarszczek palacza”, czyli zmarszczek wokół ust,
 • podniesienie czubka nosa,
 • korekta “brukowanej brody”,
 • lifting dolnej części twarzy, będący doskonałą alternatywą dla nici wchłanialnych i operacyjnego liftingu twarzy,
 • leczenie nadpotliwości.

Botoks – przygotowanie do zabiegu


Przed zabiegiem podania botoksu w gabinecie w Warszawie lub w Siedlcach doktor Łukasz Rdzanek przeprowadza z pacjentem konsultację lekarską, będącą jednocześnie kwalifikacją do zabiegu. Jest to rozmowa, podczas której pacjent opowiada o swoim problemie oraz efekcie zabiegu, jaki chciałby uzyskać. Lekarz medycyny estetycznej (dr Łukasz Rdzanek) proponuje zabieg, omawia jego przebieg i odpowiada na wszystkie pytania pacjenta. Rozmowa dotyczy również stanu zdrowia pacjenta, dzięki czemu redukcja zmarszczek z zastosowaniem toksyny botulinowej będzie możliwie jak najbardziej bezpieczna.

Usuwanie zmarszczek botoksem – jak to działa?


Na czym polega istota działania botoksu i jak to się dzieje, że po zabiegu zmarszczki mimiczne są mniej widoczne?

Za tworzenie się zmarszczek odpowiada kurczenie się mięśni twarzy – podany w danej okolicy botoks doprowadza do zablokowania impulsów nerwowych odpowiedzialnych za skurcze mięśni. Dzięki temu, że mięśnie zostają unieruchomione, istniejące zmarszczki wygładzają się, a nowe nie będą powstawać przez około 3-6 miesięcy.

Jak wygląda zabieg wygładzania zmarszczek botoksem?


Usuwanie zmarszczek w naszym gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie trwa zaledwie kilka minut. Preparat podaje się punktowo w określone miejsca. Zabieg jest mało bolesny i bardzo rzadko wymaga dodatkowego znieczulenia.

Jakich efektów możemy oczekiwać?


Pełny efekt działania botoksu występuje po 7-10 dniach. Twarz wygląda młodziej, robi wrażenie świeżej, skóra odpoczywa. W zależności od tego, w jakiej okolicy jest zrobiony zabieg, można się spodziewać wygładzonej twarzy, uniesionych brwi i powiek lub też, w przypadku liftingu, podniesienia owalu twarzy, przywrócenia jej młodzieńczych proporcji, a także likwidacji tzw. chomików, czyli luźnej skóry w dolnych partiach twarzy i szyi. Skutek zabiegu utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie można powtórzyć zabieg w celu utrzymania rezultatu, jednak zaleca się robić to nie częściej niż dwa razy w roku.

Redukcja zmarszczek botoksem – przeciwwskazania


Kwalifikacja pacjenta do zabiegu odbywa się podczas konsultacji przed zabiegiem. Wówczas omawiany jest aktualny stan zdrowia pacjenta i doktor Łukasz Rdzanek wspólnie z pacjentem podejmuje decyzję, czy zabieg zostanie przeprowadzony. Istnieją jednak takie sytuacje, gdy nie powinno się wykonywać zabiegów toksyną botulinową typu A. Co stanowi przeciwwskazanie do zabiegu botoksu?

 • ciąża i karmienie piersią,
 • nadwrażliwość na toksynę botulinową,
 • infekcja w proponowanych miejscach wstrzyknięć,
 • choroby związane z przekaźnictwem nerwowo-mięśniowym, np. miastenia rzekomoporaźna, zespół Eaton Lamberta, stwardnienie boczne zanikowe.

Jeśli chcesz zrobić coś dla siebie, zgłoś się do gabinetu doktora Łukasza Rdzanka w Warszawie, specjalisty z ponad 10-letnim doświadczeniem w zabiegach medycyny estetycznej. Dlaczego warto? Ponieważ doktor Łukasz Rdzanek potrafi uzyskać każdy możliwy efekt zabiegu. Twój czas jest teraz, nie odkładaj siebie na później! Nr tel: 48 696 039 559.

Wykorzystywane preparaty

Galeria zdjęć

Zabiegi w tej kategorii

zmarszczki pod oczami

zmarszczki „królicze” (boki nosa)

zmarszczki „palacza” (nad górną wargą)

„lwie” zmarszczki

poziome zmarszczki na czole

„kurze łapki” (zmarszczki wokół oczu)

2 wybrane okolice spośród następujących: "lwie" zmarszczki, poziome zmarszczki na czole, "kurze łapki"

900 zł 1200 zł

+48 696039559

Umów wizytę

3 okolice: "lwie" zmarszczki, poziome zmarszczki na czole, "kurze łapki"

1000 zł 1800 zł

+48 696039559

Umów wizytę

podniesienie kącików ust

podniesienie czubka nosa

podniesienie opadających powiek

redukcja uśmiechu „dziąsłowego”

korekta brody „brukowanej”

lifting dolnej części twarzy