Łukasz Rdzanek - ZnanyLekarz.pl

Plan szkolenia


  1. Dokumentacja medyczna i rozmowa z pacjentem przed podaniem toksyny botulinowej (co pacjent powinien wiedzieć o toksynie botulinowej, świadoma zgoda na zabieg, dokumentacja fotograficzna, czego pacjent powinien oczekiwać po wykonanym zabiegu)
  2. Działanie toksyny botulinowej (jak działa toksyna botulinowa, jak długo, jaki jest jej metabolizm w organizmie)
  3. Przeciwwskazania oraz środki ostrożności związane z podaniem toksyny botulinowej (przeciwwskazania względne i bezwzględne, wpływ chorób pacjenta i leków które przyjmuje na zabieg i jego efekty)
  4. Rodzaje preparatów i sposoby jego przygotowania przed podaniem (jaką objętością rozpuszczamy preparat, rodzaje jednostek zależnie od preparatu, możliwości przechowywania resztek preparatu po zabiegu)
  5. Przygotowanie pacjenta oraz planowanie zabiegu (pozycja pacjenta na fotelu, planowanie punktów podania preparatu w zależności od budowy anatomicznej mięśni, ilości jakie powinniśmy zastosować w zależności od pacjenta, indywidualne podejście do każdego pacjenta)
  6. Podstawowe zabiegi (okolice twarzy i mięśnie w które najczęściej podaje się botoks – lwie zmarszczki, zmarszczki poziome czoła, kurze łapki – sposoby wykonania zabiegu)
  7. Sposoby podania botoksu (w jaki sposób i na jaką głębokość podajemy preparat aby osiągnąć spodziewany efekt)
  8. Inne zastosowania botoksu (nadpotliwość ,wstęgi szyi, bruksizm, okolice dolnej części twarzy – broda brukowana, uniesieni kącików ust, uśmiech dziąsłowy, zmarszczki palacza, uniesienie czubka nosa)
  9. Zalecenia po zabiegu (jak powinien zachowywać się pacjent po podaniu toksyny botulinowej, czego nie powinien robić, kiedy powinien spodziewać się efektów zabiegu i jakich, jak długo powinien spodziewać się utrzymania się efektów)
  10. Postępowanie z pacjentem u którego wystąpiły działania niepożądane (rodzaje działań niepożądanych, brak efektów zabiegu oraz przyczyny, co można zrobić w razie wystąpienia niepożądanych efektów)

Część praktyczna


Rozpuszczanie botoksu w soli fizjologicznej przed podaniem, określenie punktów na twarzy w które podaje się preparat, określenie ilości podawanych w zależności od potrzeb pacjenta, techniki podania – kąt trzymania strzykawki, głębokości iniekcji.

Przeciwwskazania dla modelek


Ciąża, okres karmienia, choroby autoagresyjne mięśni (miastenia), silna infekcja z gorączką, nasilone zmiany ropne skóry, alkoholizm, niektóre choroby psychiczne, przyjmowanie antybiotyków.

Szczegóły szkolenia


Termin szkolenia: 02.09.2019r.; 09.09.2019r.; 16.09.2019r.; 23.09.2019r.; 30.09.2019

Koszt szkolenia: 3690 zł

zapisz się na szkolenie