W Warszawie w dniach 26 – 29 września 2019 r. odbyło się jedno z największych i najważniejszych wydarzeń w obszarze medycyny estetycznej organizowanych w Polsce. Organizatorzy podeszli do sprawy z rozmachem – po raz pierwszy w historii sesje trwały aż 4 dni. Wystąpiło 117 wykładowców, 87 wystawców miało swoje stoiska, wykłady prowadzone równolegle w dwóch salach, każda z nich mieściła 500 osób.
Wykładowcy pochodzili z całego świata, poruszono też bardzo różne aspekty medycyny estetycznej. Jak zawsze duża część kongresu była skupiona na jak najlepszym uzyskiwaniu efektów i zapewnieniu bezpieczeństwa podczas zabiegu. Pojawiły się też wykłady dotyczące zarządzania gabinetem medycyny estetycznej, psychologii, komunikacji z pacjentami.
Najważniejszym tematem kongresu (w subiektywnym odbiorze doktora Łukasza Rdzanka) było bezpieczne podawanie kwasu hialuronowego w kontekście anatomii twarzy oraz sztuka doboru preparatu ze względu na jego cechy i personalizacja zabiegu. Wspaniale na temat odpowiedniego doboru preparatu do zmian anatomii twarzy zachodzących w procesie starzenia mówił dr Dalvi Humzah z Wielkiej Brytanii.
Dr Kuldeep Minocha z Wielkiej Brytanii z kolei prowadził warsztaty na poziomie zaawansowanym „Lower face. Higher standard. Masterclass.”, które poruszały temat personalizacji zabiegu. Odpowiedni dobór preparatu w zależności od jego cech fizycznych ma ogromny wpływ na uzyskany efekt zabiegu.
Jednym z najciekawszych wystąpień był też wykład Pani Profesor Haliny Car na temat czynników sieciujących kwas hialuronowy, które wpływają na jego właściwości oraz końcowy efekt zabiegu.
Wisienką na torcie i zupełną nowością były warsztaty z podawania preparatów na specjalnie do tego stworzonym symulatorze zabiegowym służącym do nauki anatomii twarzy. Fantom “Holly” to przełomowe rozwiązanie technologiczne opracowane przez firmę Galderma, dające możliwość obserwacji trójwymiarowej dynamiki struktur anatomicznych. Na czym polegała doskonałość technologiczna tego rozwiązania? Lekarz medycyny estetycznej wykorzystując imitację strzykawki z preparatem i imitację twarzy kobiety przeprowadzał symulowany zabieg. Fantom był wyposażony w elektroniczne czujniki, dzięki czemu na ekranie komputera można było w czasie rzeczywistym zobaczyć struktury anatomiczne (niewidzialne z zewnątrz, bo Holly wyglądała po prostu jak twarz kobiety) oraz dokładne miejsce, gdzie trafiał “preparat”. Takie ćwiczenia mają nieocenioną wartość, bo jedynie doskonała znajomość anatomii pozwala bezpiecznie przeprowadzić zabieg medycyny estetycznej. Warsztat prowadził dr Warren Winkelman ze Stanów Zjednoczonych.
Ćwiczenia na fantomie to nowoczesna lekcja anatomii.
Nowo zdobyta wiedza i praktyczne umiejętności wpłyną na jeszcze lepsze, bardziej zindywidualizowane efekty zabiegów oraz jeszcze lepsze bezpieczeństwo pacjentów w czasie zabiegów. Zapraszamy na zabiegi do doktora Łukasza Rdzanka.
Zapisy:
Zabiegi w Warszawie: +48 696 039 559, +48 793 037 770
Zabiegi w Siedlcach: recepcja salonu ManufacturaecoSPA: +48 668 161 601