Łukasz Rdzanek - ZnanyLekarz.pl

Masterclass Beirut 12-14 marca 2019 – podsumowanie kongresu medycyny estetycznej

Zgodnie z obietnicą złożoną na Facebooku, dziś krótkie podsumowanie wyjazdu doktora Łukasza Rdzanka do Bejrutu na kongres z obszaru medycyny estetycznej.

Polscy lekarze medycyny estetycznej uczestniczący w kongresie Masterclass Beirut w dniach 12-14 marca 2019 r.

 

W dniach 12 – 14 marca odbył się międzynarodowy kongres skierowany do ekspertów medycyny estetycznej z całego świata. W wydarzeniu uczestniczyli goście z 24 krajów. Z Polski zaproszono 7 lekarzy medycyny estetycznej, czujemy się zaszczyceni, że dr Łukasz Rdzanek znalazł się w tym gronie. Organizatorem wydarzenia była firma Merz Aesthetics, producent preparatów stosowanych w medycynie estetycznej.

 

 

 

 

 

Dr Łukasz Rdzanek podczas wykładów.

Kongres odbywał się w Bejrucie, stolicy Libanu, w ekskluzywnym, 5-gwiazdkowym hotelu Kempinski Summerland Hotel & Resort.  Całe wydarzenie rozpoczęło się we wtorek,  12 marca wieczorną kolacją, a zakończyło w czwartek  14 marca po południu.  We środę i czwartek odbywały się poszczególne wykłady poświęcone różnym zagadnieniom z obszaru medycyny estetycznej. Prezentowano między innymi wyniki badań naukowych przeprowadzonych z udziałem preparatów stosowanych w medycynie estetycznej: Bocouture (toksyna botulinowa typu A), Belotero (kwas hialuronowy), Radiesse (hydroksyapatyt wapnia). Przedstawiono różnice pomiędzy właściwościami preparatów dostępnych na rynku oraz ich wpływie na efekty estetyczne uzyskiwane u pacjentów. Dużą część wykładów oparto na zdjęciach preparatów anatomicznych. Doskonała znajomość anatomii ludzkiej twarzy jest warunkiem koniecznym, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa zabiegów. Dokładnie pokazano, gdzie można podawać preparaty, a w których miejscach należy zachować maksymalną ostrożność. Omawiano każdy możliwy detal zabiegu, który może mieć wpływ na efekt estetyczny i na bezpieczeństwo pacjenta.

 

Od lewej: Pani Ewa Kozak (Merz Aesthetics), dr Joanna Magdziarz-Orlitz, dr Barbara Cyrańska-Walkiewicz, dr Kinga Nicer, dr Łukasz Rdzanek.

Kongres był skierowany do lekarzy o zaawansowanych umiejętnościach, ekspertów w dziedzinie medycyny estetycznej, zatem omawiane kwestie skupiały się na niuansach oraz  szlifowaniu doskonałej już u uczestników jakości usług.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wieczorny bankiet podczas kongresu.

Wieczorny bankiet był wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń w gronie najbardziej doświadczonych lekarzy w Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

Dr Łukasz Rdzanek i dr Sławomir Koryśko na wspólnym zdjęciu z doktorem Nabilem Fakih  (w środku), wykładowcą podczas kongresu Masterclass Beirut.

Wykładowcami podczas sesji byli światowej sławy eksperci medycyny estetycznej: dr Sabrina Fabi, dermatolog ze Stanów Zjednoczonych, dr Nabil Fakih, specjalista chirurgii plastycznej twarzy z Libanu oraz dr Torsten Walker, dermatolog z Niemiec.

 

 

 

 

 

 

 

Każdy kongres, każde szkolenie czy też spotkanie branżowe dostarczają nowej wiedzy. Dzięki takim wydarzeniom dr Łukasz Rdzanek zapewnia najlepsze efekty estetyczne oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa swoim Pacjentom.

Zapraszamy do kontaktu: +48696039559 lub +48793037770.