Łukasz Rdzanek - ZnanyLekarz.pl

Otrzymujemy sporo pytań o szkolenia z medycyny estetycznej u doktora Rdzanka, dlatego postanowiliśmy  przybliżyć temat na przykładzie szkolenia, które odbyło się w poprzednim tygodniu.

Było to dwudniowe szkolenie dotyczące technik iniekcyjnych z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej. Szkolenie odbyło się w trybie indywidualnym 1:1, czyli 1 uczestnik (lekarz) i 1 trener (dr Łukasz Rdzanek). Uczestniczka była już wcześniej na kilku kursach z medycyny estetycznej, ale chciała nabrać praktyki zabiegowej i poczuć się pewniej.

Szkolenie rozpoczęliśmy o 10 rano od części teoretycznej – dr Rdzanek w formie prezentacji omówił wszystkie aspekty dotyczące zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej: między innymi dokumentację medyczną i konsultację przed zabiegiem, sposób działania preparatu, wskazania i przeciwwskazania, rodzaje preparatów, przygotowanie pacjenta do zabiegu, rodzaje zabiegów, zalecenia po zabiegu, postępowanie w przypadku wystąpienia działań niepożądanych. Prezentacja trwała nieco ponad 2 godziny. Pani Doktor otrzymała komplet materiałów, aby w każdej chwili mogła wrócić do tematu.

Po prezentacji zrobiliśmy krótką przerwę na lunch, a następnie przystąpiliśmy do części praktycznej. Pani Doktor samodzielnie, choć pod czujnym okiem Doktora Rdzanka wykonywała zabiegi do końca dnia szkoleniowego, czyli do godz. 16.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejny dzień w całości poświęciliśmy zabiegom, również pracowaliśmy w godzinach 10-16. W połowie dnia zrobiliśmy przerwę na lunch.

 

 

 

 

 

 

Ostatnią godzinę poświęciliśmy na podsumowanie, pytania i oczywiście wręczenie w pełni zasłużonego dyplomu. W sumie przez te 2 intensywne dni Pani Doktor samodzielnie wykonała zabiegi z botoksem u 14 modelek (w sumie 23 okolice), 12 różnych zabiegów z kwasem hialuronowym u 9 modelek i 1 mezoterapię. To był bardzo dobry czas – modelki zadowolone, Pani Doktor zadowolona, my zadowoleni, że szkolenie udane. Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy na kolejne szkolenia.