Łukasz Rdzanek - ZnanyLekarz.pl

Mając 20 lat, nie dopuszczamy do siebie myśli, że kiedykolwiek będziemy się odmładzać. Trzeba się starzeć z godnością, prawda? Czas jednak szybko leci, i okazuje się, że większość kobiet około 35 roku życia ma widoczne zmarszczki mimiczne, a twarz wcale nie wygląda szlachetnie… Ratunkiem jest botoks, który częściowo blokuje kurczliwość mięśni mimicznych, dzięki czemu twarz wygląda młodo, naturalnie, po prostu jak nasza własna 🙂

Zmarszczki pojawiają się zwykle na czole (poziome bruzdy), wokół oczu („kurze łapki) i pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”). Czasem jest tak, że głębokie zmarszczki są tylko w jednej okolicy, albo w dwóch i chcemy zrobić zabieg w tej wybranej okolicy. Trafiamy do doktora Rdzanka, a On proponuje zabieg w 3 okolicach. Dlaczego? 

Mięśnie mimiczne twarzy pozostają ze sobą w pewnej zależności – gdy jeden z nich przestanie się kurczyć, pozostałe mięśnie próbują przejąć jego rolę. Podanie preparatu tylko w jednej okolicy może spowodować pogłębienie zmarszczek w pozostałych dwóch obszarach.

Widoczne jest to zwłaszcza w przypadku tzw. lwiej zmarszczki i zmarszczek poprzecznych czoła. Gdy zrobimy zabieg z botoksem jedynie w okolicy czołowej górnej, w oczy może się rzucać przede wszystkim różnica pomiędzy gładką górną częścią czoła, i mocniej marszczącą się dolną częścią czoła, pomiędzy brwiami. Taki efekt będzie mało naturalny, i nie spełni oczekiwań większości pacjentów. Dlatego dr Łukasz Rdzanek rekomenduje podawanie toksyny botulinowej w 3 obszarach: na czole, w okolicy między brwiami oraz w zewnętrznej okolicy oczu. Takie działanie pozwala uzyskać najlepsze efekty, twarz wygląda naturalnie i młodo. Uzyskujemy harmonię. 

Oczywiście, w medycynie każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. Może się okazać, że u danej osoby za pierwszym razem warto wykonać zabieg w 3 okolicach, a powtórzenie po pół roku w dwóch obszarach. Można też spróbować tylko z jednym obszarem i poobserwować, a za jakiś czas zrobić drugi obszar. Wszystko zależy od pacjenta, jego mimiki i preferencji. Podczas konsultacji przed zabiegiem dr Rdzanek zaproponuje optymalne rozwiązania, dobrane indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Zapraszamy na zabiegi i na konsultacje!

Zapisy:

Zabiegi w Warszawie: +48 696 039 559, +48 793 037 770

Zabiegi w Siedlcach: recepcja salonu ManufacturaecoSPA: +48 668 161 601