Łukasz Rdzanek - ZnanyLekarz.pl

Fibryna bogatopłytkowa- naturalna regeneracja

Fibryna bogatopływkowa to preparat dla osób szukających naturalnych sposobów na regenerację, odżywienie i odmłodzenie skóry. Warto go wykonywać prewencyjnie, jako zabieg odżywczy i profilaktykę procesów starzenia, a także jako sposób na sposób na zmęczoną skórę z pierwszymi oznakami starzenia. Świetne efekty przynosi w leczeniu łysienia, a także blizn i rozstępów.

Fibryna bogatopłytkowa I-PRF – co to jest?

Fibryna bogatopłytkowa I-PRF (Injectable Platelet Rich Fibrin) to autologiczny preparat krwiopochodny (pozyskiwany w własnej krwi pacjenta). Zawiera komórki macierzyste, leukocyty oraz płytki krwi.

Fibryna bogatopłytkowa – efekty

Bezpośrednio po podaniu, włókna fibryny tworzą pod skórą sieć, dając efekt uwypuklenia tkanek znajdujących się nad nią, dzięki czemu praktycznie od razu zauważalny jest efekt poprawy jędrności skóry i spłycenia zmarszczek. Trombocyty (płytki krwi) uwięzione pomiędzy włóknami fibryny, systematycznie wydzielają zgromadzone w nich czynniki wzrostu, co skutkuje długofalową poprawą ukrwienia i odżywienia tkanek. Aktywowanie fibroblastów powoduje syntezę kolagenu, który nadaje skórze sprężystość i jędrność. Działanie długofalowe fibryny zostało uznane za przełomowe wśród zabiegów regeneracyjnych w medycynie estetycznej.

Efektem zabiegu z fibryną bogatopłytkową I-PRF jest odżywienie, ujędrnienie i intensywne nawilżenie skóry większości okolic twarzy i ciała, przyspieszenie procesów gojenia skóry, leczenie blizn i rozstępów, zapobieganie łysieniu.

Fibryna bogatopłytkowa – wskazania

Wskazaniem do zabiegu z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej I-PRF jest:

– wiotka skóra z zanikającą tkanką podskórną (twarz, szyja, dekolt, dłonie),

– twarz ze zmianami zanikowymi okolicy doliny łez/ bruzd nosowo-wargowych,

– rozstępy/ cellulit,

– blizny,

– łysienie.

Fibryna bogatopłytkowa – jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem skórę smaruje się kremem znieczulającym, aby zapewnić komfort podczas zabiegu.

Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie krwi od pacjenta, która następnie jest poddawana procesowi odwirowania w wirówce laboratoryjnej. Wirowanie ma na celu oddzielenie osocza zawierającego płytki krwi od erytrocytów i leukocytów. W ten sposób pozyskiwany jest preparat – fibryna bogatopłytkowa, znajdująca się w płytkach krwi. Preparat jest następnie podawany podnaskórkowo poprzez wielokrotne, płytkie wstrzyknięcia w niewielkich odległościach od siebie. Pozyskiwanie preparatu odbywa się z wykorzystaniem jednorazowego, jałowego sprzętu (probówki, strzykawki, igły), a podawanie za pomocą strzykawki z mikro igłą, dzięki czemu ukłucia są prawie niewyczuwalne.

Technika zabiegu polegająca na wielokrotnych, płytkich wstrzyknięciach dodatkowo stymuluje skórę do regeneracji. W efekcie skóra odzyskuje jędrność oraz młodzieńczy, promienny wygląd. Naturalne pochodzenie preparatu ma istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku osób ze skłonnością do alergii ze względu na niskie ryzyko wystąpienia uczulenia.

Fibryna bogatopłytkowa a osocze – co je różni?

Zarówno osocze bogatopłytkowe, jak i fibryna bogatopłytkowa to autologiczne preparaty krwiopochodne, czyli pochodzące z własnej krwi pacjenta, powstające na skutek odwirowania elementów krwi. Jednakże w inny sposób dobiera się parametry wirowania, uzyskując inne preparaty: osocze bogatopłytkowe zawiera płytki krwi oraz czynniki wzrostu, fibryna bogatopłytkowa dodatkowo zawiera fibrynę, leukocyty oraz komórki macierzyste. Struktura fibryny jest usieciowana, trójwymiarowa. Osocze bogatopłytkowe działa odżywczo i regeneracyjnie na skórę, fibryna dodatkowo spłyca zmarszczki (tworzy podskórną sieć) i aktywuje syntezę kolagenu. Jej działanie jest silniejsze i bardziej długotrwałe w porównaniu z osoczem bogatopłytkowym.

Fibryna bogatopłytkowa – cena

 

 

Zabiegi w tej kategorii

fibryna bogatopłytkowa 1 okolica

fibryna bogatopłytkowa pakiet 3 zabiegów

2 400 zł (800 zł/ zabieg)

+48 696039559

Umów wizytę

1 okolica to: skóra pod oczami/ owłosiona skóra głowy

osocze + fibryna